O nas


Medical Magnus Clinic® jest nowoczesnym, wielospecjalistycznym centrum medycznym działającym od 1987 roku. W Klinice dostępny jest szeroki wachlarz usług wykonywanych zarówno prywatnie, jak i w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nasza Klinika specjalizuje się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządów ruchu i rehabilitacji. Ważną częścią działalności jest leczenie sportowców w tym mistrzów olimpijskich i mistrzów świata. Ponadto Medical Magnus Clinic® świadczy usługi m.in. z zakresu: rehabilitacji, neurochirurgii, neurologii, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, chirurgii plastycznej, geriatrii, medycyny pracy, urologii i chemioterapii.

W Medical Magnus Clinic® przeprowadzamy zabiegi i operacje narządów ruchu: rekonstrukje więzadeł, artroskopie, endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego, a także zabiegi operacyjne neurochirurgi i z zakresu chirurgii ogólnej. Zabiegi w większości wykonujemy technikami małoinwazyjnymi, skutkującymi krótkim pobytem w szpitalu i szybkim powrotem do pełnej sprawności. Na oddziale posiadamy komfortowe sale - jedno, dwu i trzyosobowe z klimatyzacją oraz dostępem do telewizji i Internetu.

Specjaliści Kliniki wykorzystują w swojej pracy najnowocześniejsze metody leczenia i rehabilitacji, a także mają dostęp do światowej klasy sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Kadra medyczna na co dzień opiekuje się polskimi olimpijczykami, a właściciel Kliniki doktor Marek Krochmalski to uczestnik misji medycznych na igrzyskach olimpijskich. To także wieloletni konsultant ortopedyczny w Polskich Związkach Sportowych: Podnoszenia Ciężarów, Siatkówki, Piłki Ręcznej, Piłki Nożnej a obecnie Lekkiej Atletyki (udział w MŚ Pekin 2015) i członek Misji Medycznej na Olimpiadę Rio 2016.

Dział Rehabilitacji w Medical Magnus Clinic® posiada własną pracownię biomechaniki, w której przy pomocy amerykańskiej aparatury BIODEX SYSTEM oraz BIODEX BALANCE SYSTEM można z niezwykłą precyzją określić siłę i równowagę mięśniową ciała, co ułatwia rehabilitację celowaną.

Klinika współpracuje między innymi z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej, Polskim Komitetem Olimpijskim i Polskim Towarzystwem Mięśni, Ścięgien i Więzadeł.

Doktor Marek Krochmalski jest pionierem leczenia komórkami macierzystymi schorzeń ortopedycznych i dystrofii mięśniowych.

Możemy się też pochwalić, że na początku roku 2016 uruchomiliśmy nowoczesny blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi - więcej informacji zobacz więcej.

Od początku działalności priorytetem Medical Magnus Clinic® jest najwyżsża jakość usług, a co za tym idzie bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów. Aby temu sprostać wdrożyliśmy zintegrowany system zarządzania (ISO 9001) oraz współdziałające z nim: system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy (ISO 18001) oraz system zarządzania środowiskowego (ISO 14001).

Misja Medical Magnus Clinic®

„ Profesjonalni i nowocześni, otwarci na wiedzę i doskonalenie.”

Misją Medical Magnus Clinic® jest konsekwentne dążenie do takiej organizacji udzielania świadczeń medycznych i procesu leczenia, w której naczelną wartością jest dobro, zdrowie i bezpieczeństwo Pacjenta. Służyć temu ma wiedza i umiejętności personelu, wykorzystanie najnowszych technologii i osiągnięć współczesnej medycyny, wysokie standardy pobytu w placówce, skojarzone z racjonalnym prowadzeniem działalności w aspekcie społeczno-ekonomicznym.

W imieniu Medical Magnus Spółka z o.o. właściciel Medical Magnus Clinic® – Marek Krochmalski – Prezes

Łódź, 19 stycznia 2015 r.

Doktor Marek Krochmalski - właściciel Medical Magnus Sp. z o.o. w Łodzi

Łódź - Dawna przędzalnia wełny Otto Wevera i Emila Reula - foto: saper1390


Obok starej, mieszkalnej zabudowy ul. Kopernika (d. ul. Milscha) znajdują się również stare fabryki, będące niegdyś trybikami napędowymi Łodzi przemysłowej. Dziś już nie spełniają swego pierwotnego przeznaczenia. Często poddawane rewitalizacji piastują inne funkcje, ale dalej są symbolami dawnego miasta - miasta fabryk i kominów z czerwonej cegły o ciekawej często architekturze i historii.

Przy ul. Kopernika 38 znajduje się jeden z wielu takich obiektów a mianowicie przędzalnia wełny zgrzebnej Otto Wevera i Emila Reula, przeniesiona tutaj w roku 1904. Budynek fabryczny wraz budynkiem mieszkalnym, w którym mieszkał Otto Wever, zaprojektował inż. F. Miks.

Przed I Wojną Światową (ok. roku 1908) fabrykę napędzała maszyna parowa o mocy 110 KM. W przędzalni pracowało 55 - 70 robotników i osiągała ona obrót roczny w granicach 75 tysięcy rubli.

W okresie międzywojennym fabryka pracowała i prawdopodobnie dalej była własnością Wevera i Reula. W roku 1936 wyprodukowano 232 tysiące kg przędzy i osiągnięto obrót w wysokości ok 250 tysięcy zł. W 1938 roku fabryka wyposażona była w 4200 wrzecion zgrzebnych, maszynę parową o mocy 110 KM i silniki elektryczne o łącznej mocy 60 KM. Zatrudniano ok. 100 robotników, 2 osoby personelu technicznego i 1 urzędnika.

W okresie II wojny światowej w murach fabryki okupant zorganizował obóz przesiedleńczy dla mieszkańców miasta.

Po II w zakład upaństwowiono. W latach 60-tych był to oddział Zakładów Przemysłu Wełnianego im. P. Bardowskiego, a po ich likwidacji w latach 70-tych włączony do Przędzalni Czesankowej „Vigoprim” z centrala przy ulicy Łąkowej 3/11

na podstawie:www.polskaniezwykla.pl