Dr Marek Krochmalski w EOC


Szanowni Państwo,

z nieukrywaną dumą informujemy, iż Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) powołało w styczniu bieżącego roku w skład Komisji Medycznej i Antydopingowej doktora Marka Krochmalskiego.

Założyciel Medical Magnus Clinic będzie reprezentował Polski Komitet Olimpijski w pracach stowarzyszenia, którego członkami jest 50 narodowych komitetów olimpijskich. EOC jest organizatorem Igrzysk Europejskich i Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Siedziba organizacji mieści się w Rzymie.


Co o powołaniu do Komisji Medycznej i Antydopingowej Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich mówi sam doktor Marek Krochmalski:

„To jest niesamowite wyróżnienie i czuję się w jakimś sensie usatysfakcjonowany tą bardzo wieloletnią pracą w sporcie i doświadczeniem, które zdobyłem pracując na bieżąco z zawodnikami. Jest to jakby innego rodzaju współpraca ze sportem. Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich jest to organizacja właściwie odpowiadająca MKOl-owi, ale dotycząca samej Europy. Dzięki temu mogę dotknąć najwyższego stopnia, który obowiązuje w olimpizmie światowym na poziomie europejskim. Czuję się więc zobowiązany. Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich jest organizatorem tych mniejszych igrzysk w skali świata, ale dla nas bardzo ważnych, czyli europejskich i co istotne, które będą się odbywały w tym roku w Polsce.”


Gratulujemy!


O powołaniu doktora Marka Krochmalskiego do Komisji EOC pisze również na swojej stronie Internetowej Polski Związek Lekkiej Atletyki > TUTAJ

Dr Marek Krochmalski w Komisji Medycznej i Antydopingowej Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC)

https://www.eurolympic.org/commissions/?commission=medical-and-anti-doping