USG i Doppler naczyń


USG narządów i Doppler naczyń

Badanie USG wykonuje lekarz, który odpowiednio do badanej części ciała wskazuje pozycję w jakiej pacjent powinien się ułożyć. Pacjent odsłania ta część ciała, która ma być diagnozowana np.: szyja, brzuch, nerki. Lekarz który prowadzi badanie nakłada na skórę specjalny żel w celu uzyskania pełnego kontaktu głowicy aparatu ze skórą Lekarz przesuwając głowicę, uzyskuje dokładny obrazy całego badanego narządu, który uwidoczniony jest na monitorze aparatu.

Badanie jest badaniem całkowicie nieinwazyjnym i bezbolesnym.

Doppler naczyń to badanie, które pozwala ocenić wydolność tętnic i żył oraz dokładnie wskazać miejsca, gdzie pojawiły się zmiany chorobowe. Za pomocą USG Dopplera bada się przepływ krwi i zmiany w obrębie tętnic podobojczykowych, tętnic szyjnych, narządów jamy brzusznej, narządów płciowych, serca oraz kończyn dolnych i górnych. Głowica aparatu dopplerowskiego przyłożona jest do skóry pacjenta i wysyła falę ultradźwiękową, która przenika przez ciało. Fala odbija się od cząsteczek krwi i powraca do głowicy. Sygnał ten jest przesyłany do aparatu, który rejestruje zmiany a wynik uwidoczniony jest na monitorze aparatu dopplerowskiego.

Badanie to jest również całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne.

Zadzwoń: 42 253 19 00

W ramach usług komercyjnych wykonujemy również następujące badania diagnostyczne:

 • USG narządów
 • USG ortopedyczne
 • USG Doppler naczyń

W wyznaczonym terminie badania diagnostycznego należy zgłosić się do odpowiedniej rejestracji:

 • USG - budynek główny Kliniki

Sprawdź ceny badań diagnostyki obrazowej:

Cennik badań USG z Dopplerem

W ramach NFZ badania USG wykonujemy wyłącznie dla Pacjentów skierowanych przez lekarzy naszej Kliniki. Kiedy lekarz zleci badania diagnostyczne w ramach NFZ, należy udać się do Rejestracji w celu uzgodnienia terminu badania USG. Termin badania diagnostycznego można także ustalić telefonicznie.

USG HITACHI ALOKA ARIETTA V60 EXPERT 4.0

Kliniczny, kompaktowy ultrasonograf wysokiej klasy zbudowany na uznanej i cenionej cyfrowej platformie – stworzony w zawansowanej, najnowszej technologii firmy ALOKA. Ultrasonograf ALPHA 6 to najwyższa jakość obrazu dzięki japońskiej technologii Ultimate Compounding Technologies.

Charakterystyka urządzenia:

 • posiada super wydajny 12 bitowy przetwornik cyfrowy nowej generacji
 • maksymalna szybkość i wiarygodność przeprowadzanych badań ultrasonograficznych
 • unikalny tryb obrazowania - kolorowy Doppler nowej generacji, łączący w sobie niespotykaną wcześniej czułość z niewiarygodną rozdzielczością przestrzenną i czasową
 • możliwość obserwacji przepływów i unaczynienie tkanek z dokładnością nieosiągalną dotąd nawet przy zastosowaniu środków kontrastowych

W ramach NFZ badania RTG i USG wykonujemy wyłącznie dla Pacjentów skierowanych przez lekarzy naszej Kliniki

Wymagane dokumenty:

 • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości z wpisanym numerem PESEL
 • skierowanie

W ramach usług komercyjnych:

Wymagane dokumenty:

 • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości z wpisanym numerem PESEL
 • skierowanie (nie dotyczy badania USG)