Leczenie komórkami macierzystymi


Wykorzystujemy potencjał ludzkiego organizmu

Doktor Marek Krochmalski wraz z Zespołem, jako pierwszy w Polsce zastosował leczenie komórkami macierzystymi o nazwie CD34+ pobranymi z krwi obwodowej Pacjenta. Posiadają one specyficzną zdolność „naprawiania” uszkodzeń powstałych w różnych tkankach. Komórki macierzyste pobierane są od Pacjenta przed zabiegiem, a następnie podawane bezpośrednio w miejsce urazu lub miejsce chorobowo zmienione. Terapię dopełnia wystandaryzowana rehabilitacja. Kompleksowa terapia w Medical Magnus Clinic pozwala na szybką regenerację, poprawę komfortu życia i zwiększenie aktywności Pacjenta.

Co możemy leczyć wykorzystując komórki macierzyste?

 • urazy mięśni i więzadeł
 • objawy dystrofii mięśniowej
 • schorzenia stawów kolanowych
 • schorzenia stawów biodrowych
 • schorzenia stawów skokowych i stopy
 • urazy stawu barkowego i łokciowego
 • brak zrostu po złamaniach (stawy rzekome)

Jakie są efekty leczenia komórkami macierzystymi?

 • regeneracja uszkodzonych mięśni i stawów
 • odtworzenie powierzchni stawowych
 • zmniejszenie bólu
 • zwiększenie zakresu ruchu zwyrodniałych stawów – wzrost komfortu życia
 • zmiana postawy, zwiększenie codziennej aktywności
 • w przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów terapia niejednokrotnie stanowi alternatywę dla protez.

Poznaj opinie naszych pacjentów:

„W 2015 roku byłem w słabej kondycji, rzekłbym bardzo słabej. Nie tylko na ćwiczenia nie miałem siły. Już po nocy byłem wykończony. Bolało mnie wszystko, całe ciało. Po 30 minutowym masażu musiałem leżeć, spać tak byłem wyczerpany. Nastał 2016 rok i pierwszy przeszczep komórek macierzystych wsparty całoroczną rehabilitacją, na którą nagle zacząłem mieć siłę, której z miesiąca na miesiąc było coraz więcej. Zaczęła się budowa mięśni i trwa do dziś. Trzeci przeszczep komórek macierzystych mam za sobą i znów walka jest przede mną. Będę ćwiczył, będę rzeźbił mięśnie.” Artur, 19.01.2018 (dystrofia mięśniowa)

"Serdeczne podziękowania za wykonanie zabiegu podania komórek macierzystych w kwietniu 2016 roku, który przywrócił mi sprawność stawów biodrowych i radość z wykonywania codziennych obowiązków" - Ryszard 26.07.2017 (choroba zwyrodnieniowa stawów)

"Serdecznie dziękuję za wykonanie zabiegu podania komórek macierzystych, który przywrócił mi sprawność stawów kolanowych" - Mariola 20.09.2017 (choroba zwyrodnieniowa stawów)

"Dzięki podaniu komórek macierzystych do obu stawów biodrowych uniknęłam operacji wszczepienia endoprotez. Choroba od dwóch lat zatrzymała się. Mogę w miarę normalnie egzystować i uprawiać lekkie sporty. Bardzo dziekuję dr Krochmalskiemu oraz personelowi szpitala za miłą i fachową opiekę, a Doktorowi życzę sukcesów w badaniach nad nowymi metodami leczenia stawów. Bardzo oczekuję na nowości, mogę być królikiem doświadczalnmym:)" - Grażyna 31.05.2017 (choroba zwyrodnieniowa stawów)

"W 2014 roku miałem przeprowadzony zabieg podania komórek macierzystych do obu stawów biodrowych. Po 3 latach czuję się o wiele lepiej niż przed zabiegiem. Codzienne czynności przestały sprawiać mi problemy, poprawiła się znacznie moja sprawność. Można powiedzieć, że funkcjonuję jak każdy zdrowy człowiek. W tym roku kończe 30 lat i dzieki dr Krochmalskiemu realizuję kolejne cele, zamiast myśleć o endoprotezach. Chciałem za to podziękować Dr Krochmalskiemu i całemu personelowi MMC, który się mną opiekował. Mam nadzieje, ze będziemy się widywać jedynie na wizytach kontrolnych, a nie na sali zabiegowej;)" Cezary 07.2017 (choroba zwyrodnieniowa stawów)

MEDICAL MAGNUS CLINIC KOMÓRKI MACIERZYSTE

Leczenie komórkami macierzystymi w naszej Klinice prowadzi dr Marek Krochmalski wraz z Zespołem, w skład którego wchodzą:

Ortopedia i traumatologia:

 • dr Marek Krochmalski
 • dr n. med. Jacek Magnuszewski
 • lek. med. Jakub Krochmalski
 • lek. med. Marek Lasota

Neurologia (dystrofie mięśniowe, SMA):

 • dr n. med. Andrzej Malara
 • lek. med. Marek Bogucki

Neurochirurgia:

 • dr n. med. Wojciech Szymański

Skontaktuj się ze Specjalistami naszej Kliniki w celu uzyskania pełnej informacji na temat leczenia komórkami macierzystymi.

Zadzwoń do nas:

 • leczenie komórkami macierzystymi w ortopedii i neurologii (dystrofia mięśniowa):

500 183 617 (pn-pt | 8:00-16:00)

 • leczenie komórkami macierzystymi w medycynie estetycznej:

510 060 918 - zobacz więcej

Napisz do nas: komorki@mmcenter.pl

Leczenie komórkami macierzystymi w Łodzi

Przydatne informacje

Komórki macierzyste to nie tylko komórki z krwi pępowinowej. Można je także pozyskiwać z krwi obwodowej. Znajdują się tam komórki macierzyste o nazwie CD 34+. Komórki te posiadają pewnego rodzaju „inteligencję” i specyficzną zdolność „naprawiania” na bieżąco uszkodzeń powstałych w różnych tkankach. Podane do danej tkanki przybierają jej postać. Jeśli zostaną podane do tkanki kostnej, to przybierają postać komórek kostnych, a jeśli do tkanki mięśniowej – mięśniowych. Wspomniane komórki macierzyste mają jeszcze jedną, bardzo cenną właściwość polegającą na tym, że gdy komórka jest nieprawidłowa, organizm sam ją niszczy (komórka ulega apoptozie) i dzięki temu pacjent unika niebezpieczeństwa, że komórka przekształci się, na przykład, w komórkę nowotworową. Dodatkowo, ponieważ w krwi obwodowej komórek macierzystych jest zdecydowanie więcej niż w krwi pępowinowej czy szpiku kostnym, to terapia z wykorzystaniem właśnie takich komórek jest lepszym rozwiązaniem medycznym. Komórki pobierane są od Pacjenta przed zabiegiem, a następnie podawane bezpośrednio w miejsce urazu lub miejsce chorobowo zmienione. Terapia pozwala na szybką regenerację uszkodzonych mięśni i stawów, odtworzenie powierzchni stawowych, zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu zwyrodniałych stawów, a co za tym idzie poprawienie aktywności pacjenta. Jako pierwszy w Polsce unikalną metodę leczenia z wykorzystaniem komórek macierzystych pobranych z krwi obwodowej pacjenta, zastosował ortopeda traumatolog naszej Kliniki, doktor Marek Krochmalski.

Zapraszamy do obejrzenia cyklu wykładów o komórkach macierzystych i innych metodach biologicznego leczenia, które jako ekspert poprowadzi doktor Marek Krochmalski. Wykłady powstały dzięki współpracy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł.

Wykład 1 Wykład 2

Czy komórki macierzyste w ortopedii to przyszłość?

Czy komórki macierzyste są lepszym rozwiązaniem w porównaniu

do czynników wzrostu czy komórek tkanki chrzęstnej?

Źródło: ptoitr.pl | 20 kwietnia 2017 Źródło: ptoitr.pl | 23 maj 2017

Link do wszystkich wykładów

Schorzenia ortopedyczne

W leczeniu schorzeń ortopedycznych komórki macierzyste znajdują zastosowanie m.in. w urazach kości, chrząstki, mięśni czy więzadeł, schorzeniach stawów kolanowych, biodrowych i barkowych oraz stawów skokowych i stopy. Wykonane przez Zespół doktora Marka Krochmalskiego zabiegi podania komórek (u ponad 500 pacjentów) dały w wiekszości przypadków oczekiwane rezultaty kliniczne. Szczególnie dobre efekty przyniosło zastosowanie komórek w leczeniu zmian zwyrodnieniowych kolan (gonartroza) i bioder (coxartroza). Terapia w znaczący sposób zmniejszyła dolegliwości bólowe, przywróciła zwiększony zakres ruchu w stawie, a niejednokrotnie była alternatywą dla wstawienia protezy. Przykładem skuteczności leczenia z wykorzystaniem komórek macierzystych są terapie przeprowadzone m.in. u sztangistów – brązowego medalisty olimpijskiego Bartłomieja Bonka, olimpijczyka i mistrza świata Marcina Dołęgi czy Strongmana Mariusza Pudzianowskiego.

Dystrofie mięśniowe

W naszej Klinice doktor Marek Krochmalski z Zespołem podjął się, również jako pierwszy w Polsce, leczenia komórkami macierzystymi dystrofii mięśniowej. Jest to choroba genetyczna, na dzień dzisiejszy nieuleczalna. Choroba ta znacznie utrudnia, a czasami wręcz uniemożliwia codzienną egzystencję. Lekarze z Zespołu doktora Marka Krochmalskiego podczas zabiegu pobrali od Pacjentów ich własne komórki macierzyste, a następnie podali je do mięśni zmienionych dystroficznie, posiadających niedobór dystrofiny – substancji odpowiedzialnej za kurczliwość mięśni. Zaraz po zabiegu rozpoczął się proces rehabilitacji dzięki któremu uzyskano poprawę siły mięśniowej oraz ułatwienie w poruszaniu się, nawet bez kul. Dzięki leczeniu komórkami macierzystymi i przeprowadzonej w naszej Klinice rehabilitacji, Pacjenci uzyskali większy stopień sprawności pozwalający niektórym z Nich nawet na powrót do pracy zawodowej. Takich efektów nie można było uzyskać stosując samą rehabilitację bez podania komórek macierzystych. Po upływie roku u Pacjentów leczonych terapią komórkami macierzystymi ustąpiły bóle kręgosłupa, a kończyny stały się mocniejsze. Skłoniło to niektórych Pacjentów do skorzystania z kolejnego zabiegu podania komórek macierzystych w celu dalszej poprawy funkcjonalności ruchowej.

Za wprowadzenie nowatorskiej metody leczenia z pomocą komórek macierzystych doktor Marek Krochmalski otrzymał w roku 2015 m.in. I nagrodę w konkursie Mocni w Biznesie w kategorii: "Medycyna, zdrowie i farmacja":

Warto też dodać, że leczenie komórkami macierzystymi w Medical Magnus Clinic® jest kilkukrotnie tańsze niż takie samo leczenie przeprowadzane w Chinach czy Indiach.

Uwaga:

Wytyczne obowiązujące w zakresie etyki w Medical Magnus Sp. z o.o. są zgodne z Deklaracją Helsińską Światowego Stowarzyszenia Lekarzy (WMA) – Zasadami Etycznego Postępowania w Eksperymencie Medycznym z Udziałem Ludzi, które głoszą: „Podczas leczenia pacjenta, tam gdzie sprawdzone interwencje nie istnieją lub też okazały się nieskuteczne, lekarz po zasięgnięciu porady eksperta i uzyskaniu świadomej zgody pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego, może zastosować interwencję o nieudowodnionej skuteczności, jeśli w ocenie lekarza daje ona nadzieję na ratowanie życia, przywrócenie zdrowia lub przyniesienie ulgi w cierpieniu”. Jednocześnie informujemy, że wyniki leczenia komórkami macierzystymi mogą różnić się u poszczególnych pacjentów, na co mogą mieć wpływ przede wszystkim własności osobnicze organizmu pacjenta, ale także m.in:

 • wiek, waga, wzrost;
 • ogólny stan zdrowia pacjenta w momencie rozpoczęcia nowatorskiego leczenia komórkami macierzystymi;
 • stopień zaawansowania choroby na którym wdrożono nowatorską metodę leczenia komórkami macierzystymi;
 • jakość przeprowadzonej przez pacjenta rehabilitacji po zabiegu.

Medical Magnus Sp. z o.o. nie gwarantuje żadnych konkretnych rezultatów w związku z zastosowaniem nowatorskiej metody leczenia komórkami macierzystymi.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie prosimy o wypełnienie Ankiety kwalifikacji Pacjenta do leczenia i separacji komórek macierzystych PRZED umówionym terminem konsultacji. Zapraszamy do pobrania Ankiety:

Wypełnioną Ankietę prosimy wysłać na adres komorki@mmcenter.pl wraz z dokumentacją medyczną dotyczącą choroby zasadniczej i chorób współistniejących.

Zespół Medical Magnus Clinic niezwłocznie skontaktuje się z Państwem i wyjaśni kolejne kroki.

Serdecznie dziękujemy

Zespół Medical Magnus Clinic

Rehabilitacja po leczeniu komórkami macierzystymi

We wczesnym okresie, po leczeniu komórkami macierzystymi, wdrożony program fizjoterapii skoncentrowany jest na przywróceniu odpowiedniego zakresu ruchomości w stawie, odzyskaniu siły mięśniowej. Stosowane między innymi ćwiczenia bierno - czynne, mobilizacje tkanek miękkich, PIR (Poizometryczna relaksacja mięśni i więzadeł) oraz szyny CPM (Continuous Passive Motion) do terapii ciągłym ruchem biernym pozwala na bezbólowe doprowadzenie do równowagi mięśniowej.
Korzystając z najnowocześniejszego, specjalistycznego sprzętu istnieje możliwość oceny i treningu nerwowo-mięśniowego w warunkach: pracy izometrycznej, izotonicznej (koncentrycznej i ekscentrycznej), izokinetycznej (ekscentrycznej i koncentrycznej) i ruchu biernego z możliwością pełnej archiwizacji danych do analizy statystycznej.
Kompleksowe postępowanie rehabilitacyjne przyczynia się do odbudowy koordynacji nerwowo-mięśniowej, utraconej funkcji równowagi oraz przywrócenia właściwych wzorców ruchowych.

Rehabilitacja ortopedyczna

Rehabilitacja ortopedyczna skierowana jest do Pacjentów ze wszelkimi urazami aparatu ruchu w obrębie kości, stawów oraz tkanek miękkich.
Oferujemy między innymi:
• fizykoterapię opartą o najnowocześniejszy sprzęt (Scanlab – diatermia krótkofalowa, DELTA – diatermia mikrofalowa, DKF, Vadit, THERMOPRESS)
• falę uderzeniową
• ćwiczenia funkcjonalne wykonywane na najnowocześniejszym sprzęcie (BIODEX, Platforma dynamometryczna)
• terapię manualną
• trening funkcjonalny
• ćwiczenia z wykorzystaniem biofeedbacku (HUMAC 360)
• ćwiczenia z wykorzystaniem oporu elastycznego stawu skokowego (MINITALUS)
• instruktaż do ćwiczeń

W zakresie rehabilitacji ortopedycznej oferujemy usprawnianie:
• po leczeniu komórkami macierzystymi
• po endoprotezie stawu biodrowego lub kolanowego
• po artroskopii
• po złamaniach i kontuzjach sportowych
• po urazach stawów kończyn górnych i dolnych

Rehabilitacja ortopedyczna obejmuje:
• rehabilitację zachowawczą
• rehabilitację przed zabiegową
• rehabilitację po zabiegową

Korzystanie z rehabilitacji zachowawczej pozwala często uniknąć zabiegu i skutecznie wyleczyć daną dysfunkcję. Niejednokrotnie wystarczy kilka sesji terapeutycznych, by zredukować ból i poprawić jakość życia.

Oferowana rehabilitacja przed zabiegiem, ukierunkowana jest na program przygotowania pacjenta do zabiegu. Kluczową rolę odgrywają ćwiczenia, celem odpowiedniego, fizycznego przygotowania pacjenta do zabiegu oraz dla osiągnięcia dobrych rezultatów operacji. Przygotowanie przed zabiegiem, polega na nauczeniu chorego wykonywania określonych ćwiczeń w celu wzmocnienia górnych i dolnych partii ciała, co umożliwi pacjentowi szybką pionizację oraz szybki powrót do czynności dnia codziennego.

Leczenie operacyjne wiąże się z specjalistycznym procesem rehabilitacji. Obejmuje kompleksowe postępowanie po zabiegach operacyjnych takich jak artroskopie, wszczepienia endoprotez stawu barkowego, biodrowego, kolanowego, stopy, po leczeniu komórkami macierzystymi. Celem rehabilitacji pooperacyjnej jest przywrócenie pacjenta do pełnej samodzielności w czynnościach dnia codziennego. Indywidualne podejście do pacjenta oraz wspomaganie procesu rekonwalescencji zabiegami z zakresu fizykoterapii oraz dokonanie oceny funkcjonalnej pacjenta pozwoli na prawidłowy i najbardziej efektywny powrót do aktywności fizycznej.

Do osiągnięcia powyższych celów stosujemy różne metody terapii manualnej, fizykoterapię, metody z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, indywidualnie dobrane dla pacjenta.

Rehabilitacja kręgosłupa

Prowadzona fizjoterapia w bólach kręgosłupa metodami fizjoterapeutycznym (np. terapia manualna, Kinetic Control – analiza ruchu i kontrola motoryczna) oraz ćwiczenia indywidualnie dobrane do stanu i możliwości pacjenta, ma na celu:
• złagodzenie dolegliwości bólowych
• zapobieganie przed wykształceniem się złych nawyków ruchowych
• przeciwdziałanie wtórnym zmianom w układzie mięśniowo-szkieletowym
• zmniejszenie odruchowego wzmożonego napięcia mięśni przykręgosłupowych
• poprawę stabilności kręgosłupa
• poprawę siły mięśni posturalnych
• przywrócenie równowagi mięśniowej

Kompleksowe postępowanie obejmujące dysfunkcje kręgosłupa szyjnego, piersiowego oraz kompleksu lędźwiowo- miedniczo- biodrowego.

Oferujemy:
• rehabilitację zachowawczą w leczeniu m.in. dyskopatii szyjnej, piersiowej, lędźwiowej, bólów mięśniowo - powięziowych, przeciążeniowych, terapii punktów spustowych
• prewencję dolegliwości bólowych kręgosłupa poprzez odpowiednią diagnostykę i dobór prawidłowych ćwiczeń
• terapię manualną
• fizykoterapię, jako element wspomagający
• wyciąg trakcyjny
• PLATINUM - stół do trakcji odcinka szyjnego lub lędźwiowego kręgosłupa z możliwością trójpłaszczyznowej korekcji ułożenia leżyska