Projekty unijne


Medical Magnus Clinic zaprasza do udziału w bezpłatnym Programie Rehabilitacji Leczniczej

Głównym celem Programu jest,, (…) ułatwienie powrotu do sprawności, poprzez rehabilitację, co najmniej 10% pacjentów z województwa łódzkiego z chorobami układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej uczestniczących w Programie tak, aby mogli oni podjąć pracę lub wydłużyć aktywność zawodową w czasie trwania Programu i po jego zakończeniu” - Załącznik nr 14 Program rehabilitacji leczniczej dla mieszkańców miasta Łodzi.

Do kogo program jest adresowany?

Program adresowany jest do mieszkańców miasta Łodzi, osób w wieku aktywności zawodowej, powyżej 50 roku życia, ze zdiagnozowaną chorobą układu kostnostawowego, mięśniowego i tkanki łącznej. W szczególności dla pacjentów: z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi i/lub ograniczeniem ruchomości w przebiegu chorób zwyrodnieniowych stawów i innych artropatii. Dla pacjentów z chorobami kręgosłupa, z chorobami tkanek miękkich (mięśni, powięzi i ścięgien). O ostatecznej kwalifikacji do Programu decyduje lekarz realizujący świadczenia w ramach Programu podczas pierwszej rehabilitacyjnej porady lekarskiej.

15 dniowy cykl rehabilitacji

W ramach Programu pacjent odbędzie cykl rehabilitacji z elementami edukacji w zakresie codziennej aktywności fizycznej. Lekarz może wystawić pacjentowi zlecenie na maksymalnie 5 zabiegów dziennie wykonywanych przez okres 15 dni. O rodzaju zlecanych zabiegów fizykoterapeutycznych u poszczególnych pacjentów każdorazowo decyduje lekarz.

W ramach programu Rehabilitacji Leczniczej dla Mieszkańców Łodzi Przychodnia Medical Magnus współpracuje z placówkami POZ:

  • 1. Medar Pro Sp. z o.o.
    Ul. Poselska 10 lok. 26, Aleksandrów Łódzki

  • 2. Poradnia Ortmed Sp. z o.o., Ul. Wodnika 7, Łódź

  • 3. AGA-MED Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Specjalistyczna Poradnia Medycyny Rodzinnej Agnieszka Anna Piotrowska
    Snycerska 5, 91-302 Łódź

  • 4. Centrum Medyczne Remedium - ul. gen. J. Dąbrowskiego 15 B, Łódź (93-177), mają też filię na Tylnej: Centrum Medyczne Remedium - ul. Tylna 5, Łódź (90-348)