Muzyka podczas zabiegów relaksuje


Pierwsi w Polsce wykorzystujemy w taki sposób muzykę podczas operacji

Miło nam poinformować, że 30 czerwca, w naszym szpitalu odbyła się konferencja prasowa dotycząca autorskiego projektu wdrożenia indywidualnej muzyki dla pacjentów w trakcie zabiegów ortopedycznych. Jest to projekt mający na celu pozytywny wpływ na komfort leczenia pacjentów na Oddziale Ortopedii w Medical Magnus podczas zabiegów endoprotezoplastyki kolan i bioder. Zabiegi są finansowane w ramach kontaktu z NFZ, a muzyka to wewnętrzna inicjatywa w naszym szpitalu, bezpłatna dla pacjentów.

Skąd pomysł na indywidualną muzykę dla pacjentów? Z wsłuchania się w odczucia i potrzeby pacjentów, z naszych regularnych rozmów z pacjentami po zabiegach endoprotezoplastyki, podczas których zespół marketingu pyta: Jak się czują? Co działa? Co nie działa? Co w ich opinii można poprawić? Często pacjenci powtarzali, że odgłosy z sali operacyjnej bardzo ich stresują i mocno pozostają w pamięci. Młotek, wiertarka, piła, muszą wejść w ruch podczas zabiegu ortopedycznego, a wydają nieprzyjemne i stresujące pacjentów dźwięki.

I tak wpadliśmy na jakże prosty pomysł redukcji tych dźwięków, ale i relaks przy ulubionej muzyce - wprowadziliśmy w życie nasz projekt INDYWIDUALNA MUZYKA DLA PACJENTA.

  • Zakupiliśmy licencję na odtwarzanie muzyki na bloku operacyjnym (3 ścieżki melodyczne: Klasyka, Jazz i Relaks) oraz indywidualne słuchawki dla pacjentów, które mogą zabrać ze sobą do domu
  • W dniu przyjęcia do szpitala, pacjenci którzy chcą skorzystać z możliwości słuchania muzyki otrzymują swoje indywidualne słuchawki i mają czas na zastanowienie się, której ścieżki melodyjnej będą chcieli słuchać
  • Projekt jest dedykowany zabiegom endoprotezoplastyki kolan i bioder na NFZ
  • Na bloku operacyjnym zespół anestezjologiczny każdorazowo pyta pacjenta jakiego wyboru muzyki dokonał i uruchamia muzykę. Zespół anestezjologiczny, który obserwuje parametry medyczne i utrzymuje stały kontakt z pacjentem, czuwa nad procesem korzystania z muzyki, w tym włącza i wyłącza odtwarzacz MP3

Pomysł byłby tylko pomysłem, gdyby nie rewelacyjna współpraca pracowników Medical Magnus, w tym anestezjologów, pielęgniarek i pielęgniarzy anestezjologicznych, ortopedów, zespołu izby przyjęć, pielęgniarek i pielęgniarzy oddziałowych oraz pracowników administracji.

Dzięki naszemu działaniu pacjenci są bardziej zrelaksowani i spokojni. Zespół anestezjologiczny czuwa nad założeniem słuchawek indywidualnych w odpowiednim momencie. Zabiegi przebiegają bez przeszkód, muzyka jest dobrym dodatkiem, o udowodnionym naukowo pozytywnym wpływie na samopoczucie pacjenta. A zespół medyczny ma dodatkowy argument uspokajający pacjenta.

Muzykę dla pacjentów stosujemy od ponad miesiąca i mamy bardzo dobre opinie z ich strony. Są bardziej zrelaksowani, mniej zestresowani podczas zabiegów. Zależy nam na stosowaniu nowoczesnych sposobów poprawy nastroju i samopoczucia psychicznego pacjentów.

Mamy wysoką dostępność zabiegów endoprotezoplastyki stawów na NFZ w Medical Magnus i każdy pacjent, który chce tylko skorzystać z słuchania muzyki, ma teraz taką możliwość. Z reguły od pierwszej wizyty do zabiegu mija około miesiąca. Do końca roku 2023 r. planujemy wykonywanie kilkuset zabiegów, podczas których pacjenci będą mogli skorzystać z możliwości słuchania indywidualnej muzyki.

Co mówią pacjenci o muzyce?


Więcej OPINII PACJENTÓW

nt. MUZYKI PODCZAS ZABIEGÓW

TUTAJ

Informacją o innowacji w procesie opieki i swoim doświadczeniu z muzyką podczas zabiegów endoprotez stawów, podczas konferencji prasowej dla mediów, podzielili się:

  • Prezes szpitala - dr Marek Krochmalski, ortopeda, lekarz sportowy,
  • Ordynator Oddziału Ortopedii - dr n. med. Jacek Magnuszewski, kierownik zespołu operacyjnego w zakresie endoprotezoplastyki stawu biodrowego,
  • Kierownik zespołu operacyjnego w zakresie endoprotezoplastyki stawu kolanowego - prof. Dariusz Witoński,
  • Dyrektor ds. marketingu, Karolina Kamecka - członkini zespołu marketingu, który był pomysłodawcą wewnętrznego projektu,
  • Pacjent po 2 zabiegach endoprotezoplastyki w naszym szpitalu, pierwszym bez a drugim już z muzyką - Pan Bogdan Gerbich.


ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

Przychodnia - konsultacje ortopedyczne, kwalifikacje do zabiegu endoprotezoplastyki:

Oddział Szpitalny - informacje, umawianie zabiegów endoprotezoplastyki:

Odwiedź naszą stronę: https://endoprotezy-mmcenter.pl/


O INDYWIDUALNEJ MUZYCE DLA PACJENTÓW PODCZAS ZABIEGÓW ENDOPROTEZPLASTYKI BIODER I KOLAN W MEDICAL MAGNUS CLINIC informują:


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć zabiegów z wykorzystaniem muzyki i z konferencji prasowej: