Dr Marek Krochmalski i ciężarowcy

IWF World Junior Championships, czyli Mistrzostwa Świata Juniorów do 20 lat w podnoszeniu ciężarów, już za nami. Zawody odbyły się w Guadalajarze (Meksyk) w dniach 15-23 listopada 2023 roku.

W Mistrzostwach uczestniczyło ponad 300 sportowców reprezentujących 54 różne państwa, w tym oczywiście reprezentacja Polski.

Towarzyszył im sztab trenerów, lekarzy, fizjoterapeutów i innych specjalistów.

Wśród nich był Doktor Marek Krochmalski - jako lekarz reprezentacji PZPC.

Reprezentacja Polski Juniorów w klasyfikacji drużynowej ukończyła Mistrzostwa na wysokim szóstym miejscu z dorobkiem 320 pkt! Juniorki na miejscu siódmym z wynikiem 315 pkt.

Indywidualnie medal brązowy zdobyła Martyna Dołęga - za dwubój w kategorii do 71 kg, uzyskując również „małe” srebro za rwanie. W kategorii do 55 kg „mały” brąz w rwaniu wywalczyła Małgorzata Myjak.

Gratujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mistrzostw Świata Juniorów do 20 lat w podnoszeniu ciężarów w Guadalajarze w wykonaniu dr. Marka Krochmalskiego: