Dr Jan Bielicki w TVP 2 w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP 2
W dniu 6 maja 2016 lekarz Medical Magnus Clinic dr jan Bielicki wziął udział w programie "Pytanie na Śniadanie" w TVP 2. Tematem było jak najlepsze przygotowanie do sezonu rowerowego. Zapraszamy do obejrzenia programu tutaj.

JAZDA NA ROWERZE – SAMO ZDROWIE?

"Godzina spokojnej jazdy na rowerze pozwala spalić około 500 kalorii. I to bez większego wysiłku! Systematyczną jazdą poprawisz kondycję, zrzucisz parę kilogramów i odreagujesz stres. Regularne przejażdżki (3–4 razy w tygodniu) pozwalają obniżyć poziom „złego” cholesterolu i podwyższyć „dobrego”. Równy, jednostajny wysiłek sprawia, że zwiększa się pojemność płuc, krew jest dotleniona, a serce lepiej pracuje, poprawia się ogólna wydolność organizmu, wzrasta wytrzymałość i siła mięśni (szczególnie łydek i ud). Jazda na rowerze jest odpowiednim rodzajem ruchu dla każdego, jedynymi przeciwwskazaniami do jazdy na rowerze są poważne schorzenia układu krążenia oraz zaawansowana choroba stawów i kręgosłupa. Jazda na rowerze to samo zdrowie, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni dla siebie typ roweru i jego wielkość. Ortopeda i traumatolog radzi, jak prawidłowo dobrać rower."

Tekst ze strony programuDr Jan Bielicki

Od roku 2010 jeden z najbliższych współpracowników dr Marka Krochmalskiego

Absolwent Wydziału Lekarskiego Łódzkiej Akademii Medycznej - rocznik 2000

Tytuł specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii uzyskał w roku 2009

Absolwent Studiów Podyplomowych na Politechnice Łódzkiej na kierunku „Zarządzanie Służbą Zdrowia i Elementy Techniki Medycznej” z wynikiem bardzo dobrym.

W latach 2005-2007 lekarz klubowy sekcji piłkarskiej ŁKS

Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł.

Uczestnik licznych kursów krajowych i międzynarodowych, w tym:

„Ao course: principles in operative fracture menagement ”

„Transplant procurement menagement- Universitat de Barcelona”

„Międzynarodowy kurs artroskopii i endoprotezoplastyki kończyny górnej”

„Czynniki wzrostu i komórki macierzyste w chirurgii narządu ruchu”

Posiadacz licznych certyfikatów Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, w zakresie Ultrasonografii Układu Ruchu.

Na co dzień zajmuje się leczeniem urazów, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych oraz choroby zwyrodnieniowej stawów.

Główne zainteresowania naukowe to leczenie operacyjne ścięgna Achillesa, po uszkodzeniu urazowym, oraz leczenie tendinopatii ścięgna Achillesa.

Zainteresowania: Sporty Walki, Strzelectwo Sportowe. Zwycięzca Regat Windsurfingowych „Fun Wind 2006”

Kontakt do dr Jana Bielickiego