Poradnia Rehabilitacji w naszej Klinice


Rehabilitacja jest procesem, który zmierza do poprawy kondycji lub przywrócenia sprawności Pacjenta. Ta dziedzina medycyny w swym obecnym ujęciu i formie organizacyjnej jest stosunkowo nowym kierunekiem działania i postępowania w obszarze ochrony zdrowia oraz rozwijania i utrzymywania jak najlepszej sprawności fizycznej człowieka. Trzeba jednak pamiętać, że mimo wspaniałych osiągnieć naukowych, które są wykorzystywane przy rehabilitacji, na całokształt zasad i metod stosowania, składa się wiele lat, a nawet wieków doświadczenia. W swoim rozwoju, po II wojnie światowej, rehabilitacja została uznana za 3 fazę procesu terapeutycznego (zaraz po diagnostyce i leczeniu).

W leczeniu rehabilitacyjnym ważnym aspektem jest jego kompleksowość, której częścią jest współpraca zespołu terapeutycznego. Do takiego interdyscyplinarnego zespołu należy nie tylko lekarz specjalista rehabilitacji medycznej, ale również lekarze innych specjalności, fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi i inni, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Celem leczenia rehabilitycznego jest osiągnięcie najwyższego poziomu funkcjonowania, jakości życia oraz integracji społecznej osób obiętych rehabilitacją.

NOWA PORADNIA JUŻ OTWARTA

Zapraszamy do Poradni Rehabilitacji w Medical Magnus Clinic

W naszej Poradni Rehabilitacji czekają na Państwa lekarze specjaliści:

  • dr n. med. Anna Puzder
  • lek. med. Magdalena Michalec
  • lek. med. Katarzyna Wieczorek
  • lek. med. Adam Zdziechowski

Sprawdź grafik wizyt w Poradni Rehabilitacji TUTAJ

Umów wizytę:

  • Rejestracji Rehabilitacji: 42 253 19 16
  • Rejestracja Kliniki: 42 253 19 00 oraz 42 253 19 10