Mistrzowska klinika


Mistrzowska klinika

Medical Magnus od wielu lat wspiera naszych najwybitniejszych sportowców. Leczyli się u nas mistrzowie świata i Europy oraz medaliści olimpijscy, między innymi: Bartłomiej Bonk (ciężarowiec), Kamila Lićwinko (skok wzwyż), a ostatnio Paweł Fajdek. Choć od ogromnego sukcesu tego ostatniego na lekkoatletycznych mistrzostwach świata minęło już kilka dni, chcemy Panu Pawłowi raz jeszcze gorąco pogratulować Mistrzostwa Świata i podziękować za wszystkie miłe słowa, które skierował do Doktora Marka Krochmalskiego. Jesteśmy dumni, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do sukcesu Pana Pawła, a po kontuzji, którą udało się pokonać, nie ma już śladu.

A oto co nasz Mistrz powiedział po zdobyciu medalu:

„Komu pan dedykuje to złoto? Jest kilka osób. Doktor Marek Krochmalski, który mnie operował i umożliwił mi szybki powrót do zdrowia. Rafał Stach, mój fizjoterapeuta, który dbał o to, by moje ciało działało. Ula Somow, moja dietetyczka. Dzięki niej wstawałem nawet na śniadania, co wcześniej rzadko mi się zdarzało. No i Jola Kumor, moja trenerka, która bardzo angażuje się w swoją pracę. Czasami byłem dla niej nieznośny, ale jak mówi trener Czesław Cybulski, czasami trzeba takim być.”

Więcej:Przegląd Sportowy

„Lepiej mieć takiego trenera, który mocno uwzględnia Twoje stanowisko niż trenera-kata jak Czesław Cybulski?

- Patrząc na medale jest remis, ha, ha. Ale to Jola ma mnie poprowadzić do medalu olimpijskiego. Tego się trzymajmy. Z nią robię wszystko tak, żeby było mi wygodnie, ale to nie znaczy, że nie muszę trenować. Trening rzutu młotem zaczyna się wtedy, kiedy przyjdę na rzutnię, a nie jest tak, że muszę być koniecznie o jakiejś porze. Moje ciało jest maszyną, o którą muszę dbać, którą muszę serwisować. I jeśli czuję, że potrzebuję dodatkowej godziny odpoczynku, to nikt mi nie robi problemu. To jest przyjemne. Mam bardzo dobrą ekipę. Dbają o mnie cztery osoby. To trenerka Jola Kumor, lekarz Marek Krochmalski, fizjoterapeuta Rafał Stach i dietetyczka Ula Somow. Jesteśmy fantastyczną piątką. Tak im powiedziałem wieczorem po zdobyciu złota. Świetnie nam to gra. I wierzę, że za rok w Tokio znów się będziemy cieszyć. Wreszcie po olimpijskim medalu.”

Więcej: sport.pl

Paweł Fajdek i Doktor Marek Krochmalski podczas Meczu lekkoatletycznego - Białoruś, Mińsk 2019 r.

Polska reprezentacja podczas Meczu lekkoatletycznego Europa-USA - Białoruś, Mińsk 2019 r.

Paweł Fajdek i Doktor Marek Krochmalski podczas Meczu lekkoatletycznego - Białoruś, Mińsk 2019 r.

Paweł Fajdek i Doktor Marek Krochmalski podczas Meczu lekkoatletycznego Europa-USA - Białoruś, Mińsk 2019 r.