II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów


Drodzy Fizjoterapeuci,

przed nami wybory delegatów na II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów, które odbędą się już w niedzielę, 20 czerwca, w godzinach 9:00 – 15:00.

Zachęcamy do oddania głosu na naszych delegatów:


dr n. med. Marek Kiljański

 • PWZFz: 012

 • łódzkie, Pabianice

Informacje o kandydacie:

Specjalista rehabilitacji ruchowej II st., wieloletni prezes ZG Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, obecnie prezes Polskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii. Przez 20 lat dążyłem do uchwalenia ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Samorządu Fizjoterapeutów.

Delegat z prawem głosu na Kongresach Światowej Konfederacji Fizjoterapii (WCPT) i Regionu Europa WCPT.

Współtwórca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii. Wielokrotnie, goszcząc w Sejmie, MZ i NFZ, podnosiłem kwestie wynagrodzeń fizjoterapeutów i niskiej wyceny świadczeń.

Członek zespołu ekspertów ds. opracowania programu specjalizacji w dziedzinie fizjoterapii. Nauczyciel akademicki.

Obecnie kieruję Pabianickim Centrum Rehabilitacji.


dr n. med. Kamil Klupiński

 • PWZFz: 12746

 • łódzkie, Łódź

Informacje o kandydacie:

Jestem fizjoterapeutą z 15-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiadam tytuł doktora nauk medycznych w specjalności fizjoterapia.

Aktualnie pracuję w klinice Medical Magnus i przychodni Adamed mieszczących się w Łodzi.

Zajmuję się przede wszystkim pacjentami ze schorzeniami narządu ruchu. Usprawniam osoby m.in. po endoprotezoplastyce stawu kolanowego i biodrowego, rekonstrukcji ACL oraz artroskopii stawu kolanowego. W swojej praktyce rehabilituję również pacjentów z bólem kręgosłupa różnorodnego pochodzenia, po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach i w przebiegu wielu innych chorób. W klinice Medical Magnus specjalizuję się także w rehabilitacji po podaniu komórek macierzystych CD 34+.

W swojej praktyce fizjoterapeutycznej byłem kierownikiem rehabilitacji i poradni rehabilitacyjnej. Aktualnie jestem kierownikiem Działu Badawczo-Rozwojowego w klinice Medical Magnus i Dyrektorem do spraw fizjoterapii w przychodni Adamed. Jestem współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Mięśni Ścięgien i Więzadeł, którego jednym z głównych celów jest budowanie współpracy między lekarzami i fizjoterapeutami. Prowadzę również własną praktykę fizjoterapeutyczną.

Poza działalnością bezpośrednio związaną z opieką nad pacjentami, jestem autorem ponad 30 artykułów z zakresu szeroko pojętej fizjoterapii. Biorę udział w licznych sympozjach i konferencjach fizjoterapeutycznych. Zdobywanie aktualnej wiedzy naukowej pozwala mi w dużym stopniu wspierać pacjentów w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wszelkie pytania dotyczące naszych kandydatów i wskazówek można kierować do:

Kamil Klupiński - k.klupinski@mmcenter.pl.

Postulaty można przeczytać TUTAJ.


Głosy można oddać w trzech rejonach województwa:

 • Rejon głosowania: Łódzkie – 1
  (powiaty lub miasta na prawach powiatu: Łódź, pabianicki, łódzki wschodni, rawski, brzeziński, łęczycki, łowicki, skierniewicki, zgierski, kutnowski, Skierniewice)
  Centrum Konferencyjno-Bankietowe Rubin, ul. Lodowa 94, 93-232 Łódź
  (sala IA, parter, wejście główne)

 • Rejon głosowania: Łódzkie – 2
  (powiaty lub miasta na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski, radomszczański, opoczyński, piotrkowski, tomaszowski, pajęczański, bełchatowski)
  Hotel Mercure Piotrków Trybunalski Vestil, ul. Armii Krajowej 22C, 97-300 Piotrków Trybunalski
  (sala Feniks + Univers, poziom „0”)

 • Rejon głosowania: Łódzkie – 3
  (powiaty lub miasta na prawach powiatu: Sieradzki, łaski, wieluński, wieruszowski, poddębicki, zduńskowolski)
  Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sieradzu, ul. Mickiewicza 4, 98-200 Sieradz (sala 22 (aula))

Zachęcamy wszystkich Państwa do głosowania. Pamiętajmy, że dzięki udziałowi w wyborach mamy realny wpływ na rozwój samorządu. Wierzymy, że liczy się każdy głos i pragniemy, aby wszyscy fizjoterapeuci aktywnie uczestniczyli w tak ważnych wydarzeniach w życiu Izby.

Pamiętajmy, aby w dniu wyborów wziąć ze sobą dokument,,Prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty” w postaci plastikowej legitymacji, dzięki któremu Komisja Rejonowa potwierdzi naszą tożsamość i wyda kartę do głosowania lub QR-kod do głosowania przy użyciu tabletu. Zgodnie z uchwałą nr 508/I KRF można posłużyć się innym dokumentem potwierdzającym tożsamość.

Przypominamy także, iż głosowania odbywają się w niedziele w godzinach 9:00-15:00. Głosujemy poprzez postawienie osobiście znaku „x” przy nazwisku kandydata, na którego chcemy oddać głos. Maksymalna liczba głosów, jakie można oddać na całej karcie w Państwa województwie widoczna będzie na karcie wyborczej.

Powyższe informacje znajdują się również w zakładce Wybory, po zalogowaniu do Portalu Fizjoterapeuty. Tam też można sprawdzić listy kandydatów na delegatów.

Do zobaczenia w dniu wyborów!

II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów