Doktor Marek Krochmalski szef Medical Magnus Clinic


Ortopeda traumatolog. Współwłaściciel Medical Magnus Clinic. Posiada duże doświadczenie w leczeniu urazów sportowych.
Wieloletni konsultant ortopedyczny w Polskich Związkach Sportowych: Siatkówki, Podnoszenia Ciężarów, Piłki Ręcznej, Zapasów, Piłki Nożnej a obecnie od 2014 roku Lekkiej Atletyki. W przeszłości wieloletni szef Komisji Medycznej PZPN. Uczestnik Misji Medycznych PKOL na IO w: Pekinie 2008 r, Londynie w 2012 r, Soczi w 2014 r, Rio de Janeiro 2016 r., Belgradzie 2017 i PyeongChang 2018 r.

Dzięki bezpośredniej wieloletniej pracy z zawodnikiem na boisku a następnie na sali operacyjnej posiadł umiejętność rozumienia urazów sportowych i ich leczenia przyczyniając się w ten sposób do powrotu zawodników do startów w zawodach. Szczególnie specjalizuje się w leczeniu uszkodzeń stawów kolanowych, skokowych oraz łokciowych a także urazów tkanek miękkich jak mięśni, ścięgien czy więzadeł.

W 2014 r założył drugie w świecie: Polskie Towarzystwo Mięśni Ścięgien i Więzadeł.

Jako pierwszy w Polsce zastosował metodę leczenia komórkami macierzystymi CD34+ w schorzeniach narządu ruchu. Pierwsze pionierskie zastosowanie komórek macierzystych miało miejsce w marcu 2009 r u najlepszego polskiego strongmana Mariusza Pudzianowskiego, podczas operacyjnego leczenia zerwanego przyczepu dalszego mięśnia dwugłowego ramienia oraz przeciążenia więzadła właściwego rzepki tzw: kolana skoczka.

Metodę i wynik leczenia Marek Krochmalski po raz pierwszy przedstawił w Warszawie w dniach 12-13 czerwca 2009r. na I Międzynarodowym Kongresie Traumatologii Sportowej i Artroskopii dla Europy Środkowo-Wschodniej. W tym też roku podczas XXVIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej w Łodzi Marek Krochmalski wraz z zespołem otrzymał I Nagrodę Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej za pracę "Zastosowanie komórek macierzystych w leczeniu entezopatii okołorzepkowych - doniesienie wstępne".

W 2012 r został laureatem konkursu „ Łódź Proponuje: Innowacyjni i Kreatywni” i otrzymał nagrodę Prezydenta miasta Łodzi za "Innowacyjny sposób leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów z użyciem komórek macierzystych". W dniu 9.10.2015 podczas konkursu promującego projekty Beneficjentów III Osi Priorytetowej RPO Woj. Łódzkiego w latach 2007-2013 Marek Krochmalski został I Laureatem w Kategorii Medycyna, Zdrowie i Farmacja.

Swoje doświadczenia w dziedzinie leczenia komórkami macierzystymi narządu ruchu prezentuje na międzynarodowych sympozjach naukowych w Polsce, Izraelu, Włoszech oraz w Brazylii podczas Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.

Zapraszam, odwiedzajcie naszą stronę i oglądajcie relacje z imprez sportowych w moim obiektywie!

Doktor Marek Krochmalski - lekarz polskich sportowców