Doktor Marek Krochmalski szef Medical Magnus Clinic


Ortopeda traumatolog. Współwłaściciel Medical Magnus Clinic. Posiada duże doświadczenie w leczeniu urazów sportowych.
Wieloletni konsultant ortopedyczny w Polskich Związkach Sportowych: Siatkówki, Podnoszenia Ciężarów, Piłki Ręcznej, Zapasów, Piłki Nożnej a obecnie od 2014 roku Lekkiej Atletyki. W przeszłości wieloletni szef Komisji Medycznej PZPN. Uczestnik Misji Medycznych PKOL na IO w: Pekinie 2008 r, Londynie w 2012 r, Soczi w 2014 r, Rio de Janeiro 2016 r., Belgradzie 2017 i PyeongChang 2018 r.

Dzięki bezpośredniej wieloletniej pracy z zawodnikiem na boisku a następnie na sali operacyjnej posiadł umiejętność rozumienia urazów sportowych i ich leczenia przyczyniając się w ten sposób do powrotu zawodników do startów w zawodach. Szczególnie specjalizuje się w leczeniu uszkodzeń stawów kolanowych, skokowych oraz łokciowych a także urazów tkanek miękkich jak mięśni, ścięgien czy więzadeł.

W 2014 r założył drugie w świecie: Polskie Towarzystwo Mięśni Ścięgien i Więzadeł.

Jako pierwszy w Polsce zastosował metodę leczenia komórkami macierzystymi CD34+ w schorzeniach narządu ruchu. Pierwsze pionierskie zastosowanie komórek macierzystych miało miejsce w marcu 2009 r u najlepszego polskiego strongmana Mariusza Pudzianowskiego, podczas operacyjnego leczenia zerwanego przyczepu dalszego mięśnia dwugłowego ramienia oraz przeciążenia więzadła właściwego rzepki tzw: kolana skoczka.

Metodę i wynik leczenia Marek Krochmalski po raz przedstawił w Warszawie w dniach 12-13 czerwca 2009r. na I Kongresie Artroskopowym dla Europy Środkowo-Wschodniej. W tym też roku podczas XXVIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Sport w Łodzi Marek Krochmalski wraz z zespołem otrzymał I Nagrodę Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej za pracę "Zastosowanie komórek macierzystych w leczeniu entezopatii okołorzepkowych - doniesienie wstępne".

W 2012 r został laureatem konkursu „ Łódź Proponuje: Innowacyjni i Kreatywni” i otrzymał nagrodę Prezydenta miasta Łodzi za "Innowacyjny sposób leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów z użyciem komórek macierzystych". W dniu 9.10.2015 podczas konkursu promującego projekty Beneficjentów III Osi Priorytetowej RPO Woj. Łódzkiego w latach 2007-2013 Marek Krochmalski został I Laureatem w Kategorii Medycyna, Zdrowie i Farmacja.

Swoje doświadczenia w dziedzinie leczenia komórkami macierzystymi narządu ruchu prezentował na międzynarodowych sympozjach naukowych w Polsce, Izraelu, Włoszech oraz w Brazylii podczas Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.

Zapraszam, odwiedzajcie naszą stronę i oglądajcie relacje z imprez sportowych w moim obiektywie!

Doktor Marek Krochmalski - lekarz polskich sportowców

30.01.2018 Ślubowanie Olimpijskie

30.01.2018 odbyło się pierwsze ślubowanie członków Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018. Jako pierwsi nominacje olimpijskie odebrali przedstawiciele łyżwiarstywa szybkiego oraz lekarz sportowy- Marek Krochmalski.

Witamy w PyeongChang - czas rozpocząć walkę o medale...

Informujemy, iż wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez Doktora Marka Krochmalskiego i są własnością Medical Magnus Clinic. Dostęp do pełnej fotorelacji będzie umożliwiony dla całego Składu Reprezentacji Polski, po uprzednim mailowym kontakcie z Działem Marketingu Medical Magnus Clinic."

Zdjęcia z PyeongChang 2018 także w Tygodniku Katolickim Niedziela

Zapraszamy na obejrzenie krótkiej relacji z Halowych Mistrzostw Europy 3-5.03. 2017 w Belgradzie. Zabierzemy Państwa w podróż razem z Doktorem Markiem Krochmalskim - jedynym lekarzem towarzyszącym sportowcom w tych wspaniałych chwilach. Zdobyte szczęśliwe 12 mediali, w tym aż siedem mistrzowskich złotych krążków udowodniło, że Biało-Czerwoni są lekkoatletyczną potegą.

Udostępnianie zdjęć

Informujemy, iż wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez Doktora Marka Krochmalskiego. Dostęp do PEŁNEJ fotorelacji będzie umożliwiony dla całego Składu Reprezentacji Polski 34. HME - Belgrad /SRB/, 03-05/03/2017, po uprzednim mailowym kontakcie z Działem Marketingu Medical Magnus Clinic. W celu uzyskania dostępu do pełnej fotorelacji uprzejmie prosimy o przesłanie wiadomości na adres media@mmcenter.pl. W treści wiadomości prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska oraz zawarcie zwrotu:

"Potwierdzam, iż należałem do Składu Reprezentacji Polski 34. HME - Belgrad /SRB/, 03-05/03/2017 i proszę o dostęp do pełnej fotorelacji wykonanej przez Doktora Marka Krochmalskiego." Po potwierdzeniu poprawności informacji, Dział Marketingu Medical Magnus Clinic uaktywni dostęp dla zgłoszonej osoby.

Dostęp do zdjęć będzie aktywny do końca czerwca 2017.

Zapraszamy na najnowsze informacje z Olimpiady. Razem z Doktorem będziecie Państwo tam, gdzie kibice i sprawozdawcy sportowi nie mają dostępu. Poznacie tajemnice i drugą stronę Olimiady. Zobaczycie Państwo dużo bardzo ciekawych zdjęć.

Doktor Marek Krochmalski obiecał, że zdjęcia i informacje bedą napływały bardzo często, więc nasze informacje będą szybciej niż prasowe i telewizyjne.

Podczas Ślubowania. 21 lipca 2016 r Siedziba PKOl Warszawa Nominacja Olimpijska
W czasie defilady otwarcia Olimpiady Rio 2016.
5 sierpnia 2016 r. Stadion Maracana Rio de Janeiro

15 lipca 2016 r. Ślubowanie Olimpijskie

W dniu 15 lipca 2016 r w Polskim Komitecie Olimpijskim odbyła się uroczystość Ślubowania Olimijskiego dla pierwszej grupy sportowców i kierownictwa - uczestników Olimpiady Rio 2016. Wśród tej grupy, jako członek Misji Medycznej, znalazł się doktor Marek Krochmalski - właścicel Medical Magnus Clinic®. Dzięki temu możemy Gości naszej strony zaprosić na bezpośrednie relacje z areny Igrzysk.

Doktor Marek Krochmalski przed uroczystością wręczenia Nominacji Olimpijskich Przemawia Andrzej Kraśnicki - Przewodniczący Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej,
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Doktor Marek Krochmalski odbiera od Andrzeja Kraśnickiego Nominację Olimpijską Pamiątkowe zdjęcie. W środku doktor Marek Krochmalski i Andrzej Kraśnicki Prezes PKOL
Ślubowanie Olimpijskie Tradycyjne podpisywanie Flagi Olimpijskiej. W środku doktor Marek Krochmalski
i ks Edward Pleń SDB - duszpasterz Olimijczyków
Pamiatkowe zdjęcie z maskotką Polskiej Reprezentacji Doktor Marek Krochmalski i Martyna Nowak - psycholog Olimijczyków
Duszpasterz Olimijczyków ks. Edward Pleń SDB i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk Doktor Marek Krochmalski i Henryk Urbaś - Attache prasowy Reprezentacji Olimpijskiej
Lekarze Marek Krochmalski, Andrzej Późniak, Wojciech Hytroś i Szefowa Misji Marzenna Koszewska Paweł Korzeniowski i doktor Wojciech Hytroś

22 lipca 2016 r. Wizyta u sztangistów w COS Spała

Doktor Marek Krochmalski rozmawia z Olimpijczykami: Bartłomiejem Bonkiem - Olimpijczykiem z Pekinu (2008) i brązowym medalistą z Olimpiady w Londynie (2012) i Mistrz Europy (2015), oraz z Adrianem Zielińskim - Mistrzem Olimpijskim z Londynu (2012), Mistrzem Świata (2010) i Mistrze Europy (2009 i 2014). Obaj ci sportowcy są stałymi pacjentami w Medical Magnus Clinic® w Łodzi.

Na rozmowę z doktorem Markiem Krochmalskim specjalnie przyjechał do Spały redaktor Michał Madej z Łódzkiego Ośrodka Telewizji Polskiej (całość programu do zobaczenia tutaj)

Rozmowa, poza analizą szans medalowych, dotyczyła sposobów leczenia kontuzji, dzięki którym Pacjenci Doktora osiagają doskonałe wyniki sportowe. Bartłomiej Bonk opowiedział o terapii komórkami macierzystymi (zobacz więcej), którą przeprowadził dr Marek Krochmalski w Medical Magnus Clinic® i efektach leczenia - m. in. brązowym medalu na Olimpiadzie w Londynie.

31 lipca 2016 r. Przyjazd od Wioski Olimpijskiej

1 lipca 2016 r późnym wieczorem czasu polskiego dolecieliśmy do Wioski Olimpijskiej

Po przylocie. Od lewej: Joanna Linkiewicz (400 m przez płotki), Danuta Urbanik (1500 m), Zbigniew Król (trener biegaczy), doktor Marek Krochmalski, Karol Zalewski (200 m). Członkowie Misji Medycznej. Doktor Marek Krochmalski i fizjoterapeuci: Michał Rodakowski i Maciej Biegański.
Doktor Marek Krochmalski i tyczkarze: Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek Tu odbieralismy dokumenty uprawniające do pobytu w Wiosce Olimpijskiej.
Tutaj mieszkają Polscy Olimpijczycy Widok z mojego pokoju
Pierwszy posiłek w jednej z kilku stołówek na terenie Wioski Olimpijskiej Już u siebie. Martyna Nowak - psycholog Olimpijczyków

2 sierpnia 2016 r. Dzień "Minus trzy"

Przeprowadzamy pierwsze rekonesansy i zawieramy pierwsze znajomości.

Przed naszą kwaterą Reprezentanci Gabonu w strojach ludowych
od lewej: Piotr Trochimczuk - fizjoterapeuta, Radosław Szymanik - trener tenisa,
Hubert Krzysztofiak - szef Misji Medycznej i Mariusz Matkowski - tenisista
Doktor Marek Krochmalski i doktor Robert Pietruszyński (lekarz kolarzy)
Doktor Marek Krochmalski i Marzenna Koszewska - Szefowa Misji Medycznej Ks Edward Pleń SDB - duszpasterz Olimijczyków i Monika Pyrek - skok o tyczce

3 sierpnia 2016 r. Dzień "Minus dwa"

Marzenna Koszewska szefowa Misji Olimpijskiej składa życzenia na ścianie, na której życzenia składają szefowie misji wszystkich reprezentacji. Członek MKOL - Irena Szewińska oraz Urszula Włodarzyk Z-cz Szefa Polskiej Misji
Doktor Marek Krochmalski z najlepszą szablistką Reprezentacji - Aleksandrą Sochą Doktor Marek Krochmalski z Kamilem Syprzakiem - piłkarzem ręcznym
Doktor Marek Krochmalski z lekarzem Reprezentacji Kongo Tenisiści - Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot

4 sierpnia 2016 r. Dzień "Minus jeden"

Ślubowanie Olimpijskie tenisistów Plan występów Reprezentantów Polski
Wciągnięcie na maszt Polskiej Flagi Polska Reprezentacja przygotowuje się do ceremonii wciągnięcia na maszt polskiej flagi
Wciągnięcie na maszt Polskiej Flagi

5 sierpnia 2016 r. Otwarcie Igrzysk Olimpijsk Olimpijskich Rio 2016

Otwarcie Igrzysk Olimpijsk Olimpijskich Rio 2016 r.

Reprezentacja Polski przed wyjazdem na ceremonię otwarcia. Doktor Marek Krochmalski i nasze Reprezentantki.
Gotowi do defilady. Chorąży reprezentacji Karol Bielecki. Ruszamy.
Przemarsz Reprezentacji Polski oczami TVP 1. Przemarsz Reprezentacji Polski oczami TVP 1.
W środku doktor Marek Krochmalski.
Przemarsz Reprezentacji Polski oczami agencji REUTERS I to samo ujęcie z materiałów prywatnych
doktora Marka Krochmalskiego
Przemarsz Reprezentacji Polski oczami agencji REUTERS Pamiątkowe zdjęcie na płycie stadionu Maracana

Olimiada Rio 2016 trwa...

W Wiosce Olimpijskiej Jasińska Edyta i Daria Pikulik - kolarki torowe
Tałant Dujszebajew - trener piłkarzy recznych Szafa "olimpijska" Doktora
Karol Hoffmann - trójskok Dr Andrzej Rakowski - lekarz kajakarzy
Eric Barrondo biegacz z Gwatemali. Pacjent Doktora Maciej Biegański i Tomasz Wiliński - fizjoterapeuci
Joanna Jóźwik - bieg na 800 m Kamila Lićwinko. Pacjentka Doktora
Konrad Bukowiecki Tomasz Majewski - pchnięcie kulą Paweł Fajdek młociarz i Marcin Krukowski oszczepnik w stołówce
Na Maracanie Mariusz Jurkiewicz - piłka ręczna
Wojciech Nowicki - rzut młotem

Jarosław Krzywański, Hubert Krysztofiak i Doktor wśród reprezentantów USA w koszykówce. M.in. Kevin Durant, DeAndre Jordan, Jimmy Butler, Harrison Barnes, Paul George

11 sierpnia 2016 roku nasze wioślarki Magdalena Fularczyk i Natalia Madej zdobyły Złoty Medal !

5 sierpnia 2016 r Anita Włodarczyk zdobyła Złoty Medal bijąc przy tym rekord Świata !

17 sierpnia 2016 r. Wycieczka

Mimo dużej ilości zajęć z reprezentantami udało się pojechać na wycieczkę na górę Corcovado, żeby zobaczyć słynny pomnik Chrystusa Odkupiciela.

zdjęcie:budowle.pl

W drodze na szczyt W dole widać stadion Maracana
Dalsza droga na szczyt U podnóża Chrystusa Odkupiciela

Chrystus Odkupiciel (port. Cristo Redentor) – 38-metrowy pomnik Jezusa Chrystusa wzniesiony na szczycie granitowej góry Corcovado w Rio de Janeiro w Brazylii. Statua jest jednym z symboli Rio oraz imponującym i charakterystycznym obiektem w tym mieście.

Historia

W 1921 r. rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na budowę pomnika, który miał upamiętnić setną rocznicę niepodległości Brazylii. Rozważano kilka projektów, między innymi gigantyczny krzyż czy postać z kulą ziemską w dłoni. Ostatecznie wybrano pomysł Hectora da Silvy, którego olbrzymia statua Chrystusa z rozpostartymi ramionami obejmującymi zarówno miasto jak i witająca przybywających gości od morza spodobała się najbardziej. Pieniądze zebrano w kościołach całej Brazylii. Sam pomnik został zaprojektowany przez francuskiego rzeźbiarza polskiego pochodzenia Paula Landowskiego. Rzeźbę zbudowano we Francji i przewieziono do Rio de Janeiro, a przed umieszczeniem na szczycie wzgórza obłożono steatytem. Odsłonięcie nastąpiło 12 października 1931 r. Dokonał tego projektant oświetlenia pomnika Guglielmo Marconi, który włączył je z jachtu przycumowanego w porcie we włoskiej Genui. Uroczystość tę powtarzano jeszcze dwa razy. Za drugim razem gdy zainstalowano nowe oświetlenie, włączenia dokonał papież Paweł VI, a za trzecim z okazji 50. rocznicy budowy 12 października 1981 uświetnił włączeniem papież Jan Paweł II. W 1980 roku, przed pielgrzymką do Rio papieża Jana Pawła II, umyto figurę Chrystusa.

Liczby

Statua mierzy 30 metrów wysokości i jest postawiona na 8-metrowym cokole. Głowa ma 3,5 metra wysokości, a odległość między końcami palców rąk wynosi 28 metrów. Dziś do pomnika można dotrzeć drogą lub kolejką linową. Ze stacji kolejki do punktu obserwacyjnego u stóp pomnika można dojść schodami o 222 stopniach, dojechać windą lub schodami ruchomymi.

Jeden z cudów świata 7 lipca 2007 obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata, jednak UNESCO jednoznacznie zdystansowała się od tego projektu, oświadczając iż „Lista siedmiu nowych cudów świata będzie tworem prywatnej inicjatywy, który w żaden istotny i trwały sposób nie wpłynie na zachowanie wybranych obiektów. Kontrowersje może także wzbudzać fakt mobilizowania w wielu krajach do głosowania swoich mieszkańców, prezydent Luiz Inácio Lula da Silva nawoływał do oddania głosu na pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro.

Wikipedia

zdjęcie:budowle.pl

28 sierpnia 2016 r. Powrót

Wszystko co dobre szybko się kończy. 28 sierpnia ostatnia grupa polskich olimpijczyków wróciła do Kraju.

Ale wspomnienia zostaną na zawsze

Polscy Medaliści Olimpiady Rio 2016

Złote Medale

Anita Włodarczyk - Rzut młotem

Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj - Wioślarstwo

Srebrne Medale

Maja Włoszczowska - Kolarstwo górskie Marta Walczykiewicz - Kajakarstwo Piotr Małachowski - Rzut dyskiem

Brązowe Medale

Monika Michalik - Zapasy w stylu wolnym Oktawia Nowacka - Pięciobój nowoczesny Rafał Majka - Kolarstwo
Wojciech Nowicki - Rzut młotem Karolina Naja, Beata Mikołajczyk - Kajakarstwo Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska – Wioślarstwo