Poradnia proktologiczna


Umów wizytę u proktologa w Medical Magnus:

Strona dedykowana PROKTOLOGII >> Poradnia Proktologii w Medical Magnus

PROKTOLOG W MEDICAL MAGNUS W ŁODZI

W naszej Poradni proktologicznej przyjmują:

 • dr n. med. Marcin Kondras

 • lek. spec. Mariusz Klincewicz

Oferujemy Państwu szeroki zakres usług proktologicznych:

 • Konsultacje lekarskie.

 • Kwalifikacje do zabiegów ambulatoryjnych i operacji.

 • Badania diagnostyczne, w tym:

  • anoskopia,

  • rektoskopia.

 • Zabiegi ambulatoryjne, w tym:

  • „gumkowanie” guzków krwawniczych (hemoroidów) – metoda Barrona,

  • skleroterapia guzków krwawniczych (hemoroidów).

CZYM ZAJMUJE SIĘ PROKTOLOG?

Proktolog jest specjalistą zajmującym się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób, które są związane z ostatnim odcinkiem przewodu pokarmowego, czyli jelitem grubym, odbytnicą, kanałem odbytu i odbytem.

W poradni proktologicznej Medical Magnus Clinic nasi specjaliści przeprowadzają:

 • konsultacje lekarskie – profilaktyka, diagnozowanie, leczenie chorób,
 • kwalifikacje do zabiegów chirurgicznych,
 • badania proktologiczne (m.in. anoskopia, rektoskopia),
 • ambulatoryjne zabiegi proktologiczne (m.in. gumkowanie i skleroterapia hemoroidów).
NA CZYM POLEGAJĄ BADANIA I ZABIEGI PROKTOLOGICZNE?

Anoskopia - badanie polegające na oglądaniu kanału odbytu oraz końcowego odcinka odbytnicy za pomocą specjalnego wziernika (anoskopu). Pozwala na ocenę stanu tych miejsc.

Rektoskopia - badanie polegające na oglądaniu całej odbytnicy za pomocą specjalnego wziernika. Wziernikowanie jelita jest głębsze niż w przypadku anoskopii. Badanie to umożliwia m.in. ocenę stanu błony śluzowej jelita i pozwala wyjaśnić charakter zmian.

„Gumkowanie” guzków krwawniczych (metoda Barrona) - jeden z najczęściej stosowanych zabiegów w leczeniu hemoroidów. Polega na założeniu na splot hemoroidalny gumowej opaski (pierścienia), która odcina dopływ krwi do niego. Na skutek tego guzek obumiera i w ciągu kilku dni odpada. Zabieg trwa kilka – kilkanaście minut i jest wykonywany ambulatoryjnie. Nie jest on bolesny, można odczuwać jedynie pewien dyskomfort. Bezpośrednio po nim można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Skleroterapia guzków krwawniczych – jeden z rodzajów zabiegów stosowany w leczeniu hemoroidów. Polega na ostrzyknięciu guzków krwawniczych specjalnym środkiem obliterującym. Dzięki temu wywołuje się miejscowe zwłóknienie guzka, zmniejszenie go, zanik. Zabieg trwa kilka – kilkanaście minut i jest wykonywany ambulatoryjnie. Nie jest on bolesny, można odczuwać jedynie pewien dyskomfort. Bezpośrednio po nim można wrócić do normalnego funkcjonowania.

lek. spec. Mariusz Klincewicz

Specjalista chirurgii ogólnej, proktolog i flebolog.

Doktor Mariusz Klincewicz jako specjalista chirurg przeprowadza m.in. operacje przepuklin, ostrych stanów jamy brzusznej, operacje tarczycy, małe zabiegi chirurgiczne metodą klasyczną, ale także za pomocą elektrochirurgii, w tym skleroterapię naczyń żylnych. Jego szczególne zainteresowania to zabiegi małoinwazyjne – ukończył liczne szkolenia laparoskopowe i posiada duże doświadczenie w tej dziedzinie. Ponadto interesuje się flebologią, proktologią, leczeniem ran oraz onkologią.

Zawodowo związany jest z oddziałami chirurgicznymi. Na co dzień prowadzi konsultacje Pacjentów w poradni specjalistycznej oraz operuje na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Medical Magnus Clinic w Łodzi, technikami pozwalającymi na krótki pobyt Pacjenta w szpitalu i szybką rekonwalescencję. Nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i zjazdach naukowych związanych z zainteresowaniami zawodowymi.

dr n. med. Marcin Kondras

Specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej, proktolog.

Dr n. med. Marcin Kondras posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie leczenia ambulatoryjnego oraz szpitalnego Pacjentów wymagających pomocy specjalisty w dziedzinie chirurgii oraz proktologii.

Konsultuje w pełnym zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz kwalifikuje do zabiegów operacyjnych m.in. endoprotezoplastyki stawów z dopplerowskim badaniem naczyń. Szczególnie interesuje się flebologią - diagnostyką i leczeniem chorób żył. Przeprowadził dużą liczbę zabiegów operacyjnych, m.in. operacje klasyczne usuwania żylaków, operacje przepuklin i pęcherzyków żółciowych. Ponadto wykonuje małe zabiegi ambulatoryjne, w tym np.: usuwa kaszaki, ropnie, leczy oparzenia i trudno gojące się rany.

Stale poszerza zakres swojej wiedzy i rozwija umiejętności uczestnicząc w licznych kursach specjalistycznych i konferencjach związanych z zainteresowaniami zawodowymi.

Dr n. med. Marcin Kondras pracuje w Medical Magnuc Clinic w Łodzi, gdzie, oprócz wykonywania operacji, konsultuje w poradni chirurgicznej oraz proktologicznej.
W poradni proktologicznej Medical Magnus Clinic dr n. med. Marcin Kondras przeprowadza:

 • konsultacje lekarskie – profilaktyka, diagnozowanie, leczenie chorób,
 • kwalifikacje do zabiegów chirurgicznych.

Dobry proktolog Łódź prywatnie, anoskopia, rektoskopia, gumkowanie, skleroterapia

CENNIK USŁUG PROKTOLOGICZNYCH w Medical Magnus Clinic