Poradnia proktologiczna


Umów wizytę u proktologa w Medical Magnus Clinic:

tel.: 42 253 19 00 (pon.-pt. 08:00- 19:00)

email: rejestracja@mmcenter.pl

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy stronę dedykowaną PROKTOLOGII >> Poradnia Proktologii w Medical Magnus

PROKTOLOG W MEDICAL MAGNUS W ŁODZI

W naszej Poradni proktologicznej przyjmują:

 • lek. spec. Agnieszka Rębacz

 • lek. spec. Mariusz Klincewicz

 • lek. med. Piotr Kluska

 • dr n. med. Marcin Kondras

Oferujemy Państwu szeroki zakres usług proktologicznych:

 • Konsultacje lekarskie.

 • Kwalifikacje do zabiegów ambulatoryjnych i operacji.

 • Badania diagnostyczne, w tym:

  • anoskopia,

  • rektoskopia.

 • Zabiegi ambulatoryjne, w tym:

  • „gumkowanie” guzków krwawniczych (hemoroidów) – metoda Barrona,

  • skleroterapia guzków krwawniczych (hemoroidów).

CZYM ZAJMUJE SIĘ PROKTOLOG?

Proktolog jest specjalistą zajmującym się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób, które są związane z ostatnim odcinkiem przewodu pokarmowego, czyli jelitem grubym, odbytnicą, kanałem odbytu i odbytem.

W poradni proktologicznej Medical Magnus Clinic nasi specjaliści przeprowadzają:

 • konsultacje lekarskie – profilaktyka, diagnozowanie, leczenie chorób,
 • kwalifikacje do zabiegów chirurgicznych,
 • badania proktologiczne (m.in. anoskopia, rektoskopia),
 • ambulatoryjne zabiegi proktologiczne (m.in. gumkowanie i skleroterapia hemoroidów).
NA CZYM POLEGAJĄ BADANIA I ZABIEGI PROKTOLOGICZNE?

Anoskopia - badanie polegające na oglądaniu kanału odbytu oraz końcowego odcinka odbytnicy za pomocą specjalnego wziernika (anoskopu). Pozwala na ocenę stanu tych miejsc.

Rektoskopia - badanie polegające na oglądaniu całej odbytnicy za pomocą specjalnego wziernika. Wziernikowanie jelita jest głębsze niż w przypadku anoskopii. Badanie to umożliwia m.in. ocenę stanu błony śluzowej jelita i pozwala wyjaśnić charakter zmian.

„Gumkowanie” guzków krwawniczych (metoda Barrona) - jeden z najczęściej stosowanych zabiegów w leczeniu hemoroidów. Polega na założeniu na splot hemoroidalny gumowej opaski (pierścienia), która odcina dopływ krwi do niego. Na skutek tego guzek obumiera i w ciągu kilku dni odpada. Zabieg trwa kilka – kilkanaście minut i jest wykonywany ambulatoryjnie. Nie jest on bolesny, można odczuwać jedynie pewien dyskomfort. Bezpośrednio po nim można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Skleroterapia guzków krwawniczych – jeden z rodzajów zabiegów stosowany w leczeniu hemoroidów. Polega na ostrzyknięciu guzków krwawniczych specjalnym środkiem obliterującym. Dzięki temu wywołuje się miejscowe zwłóknienie guzka, zmniejszenie go, zanik. Zabieg trwa kilka – kilkanaście minut i jest wykonywany ambulatoryjnie. Nie jest on bolesny, można odczuwać jedynie pewien dyskomfort. Bezpośrednio po nim można wrócić do normalnego funkcjonowania.

lek. spec. Agnieszka Rębacz

Specjalista chirurgii ogólnej, proktolog oraz Koordynator ds. pakietu onkologicznego.

Pani Doktor zajmuje się leczeniem pacjentów z chorobami w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii kolorektalnej (jelita grubego) oraz proktologii, jak również diagnostyką oraz leczeniem:

 • przepuklin pachwinowych/mosznowych (klasycznie i laparoskopowo), brzusznych,
 • kamicy pęcherzyka żółciowego (laparoskopowo),
 • nowotworów jelita grubego (rak jelita grubego),
 • choroby uchyłkowej jelita grubego,
 • chorób proktologicznych (żylaki odbytu, szczelina odbytu, przetoki odbytu, torbieli włosowej, kłykcin kończystych),
 • zmian, znamion, guzów skóry oraz leczeniem ran (w tym przewlekłych i trudno gojących się) i przetok.

Pani Doktor Agnieszka Rębacz ukończyła szkolenie endoskopowe w zakresie usuwania zmian łagodnych metodą ESD (czyli stosując endoskopową dyssekcję podśluzówkową, będącą metodą usuwania nowotworów z przewodu pokarmowego bez otwierania brzucha – przy użyciu kolonoskopu lub gastroskopu) oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu koordynacji ds. pakietu onkologicznego. Posiada Certyfikat leczenia bólu przewlekłego i ostrego w chirurgii ogólnej.

lek. spec. Mariusz Klincewicz

Specjalista chirurgii ogólnej, proktolog i flebolog.

Doktor Mariusz Klincewicz jako specjalista chirurg przeprowadza m.in. operacje przepuklin, ostrych stanów jamy brzusznej, operacje tarczycy, małe zabiegi chirurgiczne metodą klasyczną, ale także za pomocą elektrochirurgii, w tym skleroterapię naczyń żylnych. Jego szczególne zainteresowania to zabiegi małoinwazyjne – ukończył liczne szkolenia laparoskopowe i posiada duże doświadczenie w tej dziedzinie. Ponadto interesuje się flebologią, proktologią, leczeniem ran oraz onkologią.

Zawodowo związany jest z oddziałami chirurgicznymi. Na co dzień prowadzi konsultacje Pacjentów w poradni specjalistycznej oraz operuje na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Medical Magnus Clinic w Łodzi, technikami pozwalającymi na krótki pobyt Pacjenta w szpitalu i szybką rekonwalescencję. Nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i zjazdach naukowych związanych z zainteresowaniami zawodowymi.

lek. med. Piotr Kluska

Lekarz medycyny, proktolog, w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej.

Doktor Piotrk Kluska zawodowo związany jest przede wszystkim z oddziałami chirurgicznymi. Przeprowadza operacje zarówno z zakresu chirurgii ogólnej, m.in. przepuklin brzusznych i woreczka żółciowego, jak i z zakresu koloproktologii, w tym operacje jelita grubego i odbytnicy. Zabiegi te dotyczą również Pacjentów onkologicznych z chorobami nowotworowymi. Prowadzi także Pacjentów z różnymi schorzeniami, w tym z nieswoistym zapaleniem jelit. Wykonuje ambulatoryjne zabiegi chirurgii ogólnej, w tym usuwa drobne zmiany skórne, jak np. tłuszczaki, zmiany przebarwieniowe.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach oraz zjazdach naukowych. W 2018 r. rozpoczął studia doktorancie na wydziale Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Jako proktolog doktor Piotr Kluska zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób jelita grubego, w tym odbytu.

dr n. med. Marcin Kondras

Specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej, proktolog.

Dr n. med. Marcin Kondras posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie leczenia ambulatoryjnego oraz szpitalnego Pacjentów wymagających pomocy specjalisty w dziedzinie chirurgii oraz proktologii.

Konsultuje w pełnym zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz kwalifikuje do zabiegów operacyjnych m.in. endoprotezoplastyki stawów z dopplerowskim badaniem naczyń. Szczególnie interesuje się flebologią - diagnostyką i leczeniem chorób żył. Przeprowadził dużą liczbę zabiegów operacyjnych, m.in. operacje klasyczne usuwania żylaków, operacje przepuklin i pęcherzyków żółciowych. Ponadto wykonuje małe zabiegi ambulatoryjne, w tym np.: usuwa kaszaki, ropnie, leczy oparzenia i trudno gojące się rany.

Stale poszerza zakres swojej wiedzy i rozwija umiejętności uczestnicząc w licznych kursach specjalistycznych i konferencjach związanych z zainteresowaniami zawodowymi.

Dr n. med. Marcin Kondras pracuje w Medical Magnuc Clinic w Łodzi, gdzie, oprócz wykonywania operacji, konsultuje w poradni chirurgicznej oraz proktologicznej.
W poradni proktologicznej Medical Magnus Clinic dr n. med. Marcin Kondras przeprowadza:

 • konsultacje lekarskie – profilaktyka, diagnozowanie, leczenie chorób,
 • kwalifikacje do zabiegów chirurgicznych.

Dobry proktolog Łódź prywatnie, anoskopia, rektoskopia, gumkowanie, skleroterapia

CENNIK USŁUG PROKTOLOGICZNYCH w Medical Magnus Clinic